מחיר התקנת מערכת בית חכם

מחיר התקנת מערכת בית חכם

התקנת מערכת חשמל חכם איננה דבר של מה בכך. חשוב שההתקנה תתבצע בצורה מקצועית ונכונה לפי חוקי החשמל ושהעבודה תבוצע על ידי חשמלאי מוסמך. באמצעות התקנה תקינה ניתן לקבל איכות ואמינות במוצרים ושקט נפשי לאורך זמן. מערכת בית חכם מורכבת משלושה אלמנטים:

  1. מוצרי ורכיבי הבית חכם
  2. התקנה חשמלית של מערכת הבית החכם
  3. תיכנות והטמעה של המערכת כוללת בניית תרחישים, תזמונים והדרכת הלקוח לשימוש יומיומי.

 

מחיר ההתקנה – תלוי פרויקט

מחיר התקנת בית חכם משתנה מפרויקט לפרויקט ותלוי בפרויקט עצמו. להלן סוגי הפרמטרים המשפיעים באופן ישיר על מחיר ההתקנה:

* כמות האביזרים – כמות האביזרים והמפסקים החכמים משפיעה באופן משמעותי על מחיר ההתקנה. כאמור, ככל שכמות האביזרים גדלה כך תעלה מחיר ההתקנה החשמלית.

* סביבת העבודה – במקרה שבו סביבת העבודה של הפרויקט נחשבת ל'סבוכה' וכוללת מספר רב של מערכות תקשורת (אזעקה, מצלמות, אודיו וידיאו) מחיר ההתקנה והאינטגרציה של מערכת בית חכם יעלה יותר.

* סוג הפרויקט – סוג הפרויקט נגזר לפי המצב בפועל. סוג הפרויקט מתחלק לשני אופנים:

פרויקט בו קיים קבלן חשמל מטעם הלקוח – בפרויקט בו קיים קבלן חשמל ניתן לבצע ליווי תשתיות ולבצע הדרכה בסיסית ופשוטה לחשמלאי כיצד יש לבצע את החיבור החשמלי של אביזרי הבית החכם. כאמור, מדובר בעיקר על אביזרים בדמות מפסקי חשמל כמו מפסקי תאורה, תריס, דוד, תנור, לחצן מדרגות ושקעים במסגרת זכוכית התואמת לגימור המפסקים החכמים. בפרויקטים מסוג זה מחיר ההתקנה יהיה מופחת בהרבה מאחר ומתבצע ליווי תשתיות והדרכת החשמלאי של הלקוח ולכן הלקוח יחוייב במחיר סמלי.

דוגמאות לפרויקטים מסוג זה: בנה ביתך או בית שעובר שיפוץ.

 

פרויקט בו לא קיים קבלן חשמל מטעם הלקוח – בפרויקט בו לא קיים קבלן חשמל ניתן לקבל התקנה חשמלית מלאה מחברתינו. ההתקנה תבוצע ע"י מתקין מורשה וחשמלאי מוסמך של החברה כאשר משך ההתקנה יערך במשך יום עבודה אחד. במידה והלקוח רוכש התקנת בית חכם מהחברה הוא זוכה לאחריות עבור ההתקנה מלבד האחריות עבור ציוד הבית החכם.

דוגמאות לפרויקטים מסוג זה: דירה מפתח מקבלן, בית קיים, משרדים.

 

מה היתרונות במערכת הכוללת התקנה חשמלית

כאמור, קיימים מספר יתרונות משמעותיים בהתקנה חשמלית על ידי מתקין מוסמך. התקנה ראויה ואיכותית מקנה שקט ומגבירה את האמינות של המערכת והשימוש בה לאורך תקופה ארוכה. להלן כמה מהיתרונות ברכישת התקנה חשמלית.

* התקנה אמינה על ידי מתקין מנוסה של מערכת בית חכם

* התקנה איכותית הן ברמת הגימור של האביזרים והן ברמת חיבורי החשמל

* אחריות על ההתקנה החשמלית

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email